המרחבים באיפכא

המרחבים באיפכא

אנחנו מאמינים בגמישות ויכולות הסתגלות לשינויים ככלים הכרחיים לכל אדם במאה ה-21. אחד העקרונות המובילים באיפכא הוא שאת מה שאנחנו אומרים אפשר גם לבצע. לכן מוגדרים באיפכא חללים לפי סוגי פעילויות וניתנים להתאמה לפי צרכי הכיתה באותו יום. כך ניתן לנצל את החלל לשימוש ככיתה מלאה, קבוצות עבודה, צוותים קטנים או כחלל המתאים לעבודה אישית ועצמאית.
בנינו מחיצות מתפרקות, ייצרנו משטחי עבודה והבאנו ציוד מתקדם שניתן להזיז מחלל אחד לאחר כדי לאפשר גמישות מרבית למשתמשים, בסידור ועיצוב חדש של המרחב על פי צרכי הלמידה.


מרחב תפירה – תפירה היא אומנות החיבורים. בקלות רבה אפשר לחבר חלקי בד שטוחים וליצור צורה תלת מימדית. אפשר לתפור, להדביק, לרקום, לחורר, לקשט, לנפח, למתוח, למלא, בקיצור, אפשר לגרום לדברים לקרות. במרחב תפירה אפשר להגשים רעיונות.


עיצוב ויצירה – כאן נפגשים חומרים. במרחב הזה כל החומרים מתערבבים ואפשר ליצור פסל שהוא גם ציור ודגם גדול. במרחב האמנות חושבים על עיצוב של רעיונות גדולים ובונים אותם מפרטים קטנים.


נגרות – נניח שיש לכם רעיון שצריך לבנות. אפשר לבנות אותו מעץ! הוא יכול להיות רעיון בגדול ואולי רעיון בקטן. בכל מקרה: פטיש, מברגה, מסורים, קליבות, מסמרים, ברגים, נייר שיוף ועוד כלים במרחב נגרות יכולים לאפשר לכם לבנות כל מה שתרצו בעצמכם.


נגרות דיגיטלית – רעיונות מצויירים על נייר הופכים לשרטוטים מצויירים במחשב ואז המכונות שלנו באיפכא יכולות לחתוך אותם ממשטחי עץ, קרטון ופלסטיק ולהפוך ציורים לדברים אמיתיים. כאלה שאפשר להרכיב ולהפוך מדו לתלת מימד.


אלקטרוניקה – דברים שזזים לבד, אורות שנדלקים, מנגינה שמתחילה באופן אוטומטי – כאן תוכלו להגשים רעיונות בעזרת מעגלים חשמליים, חיישנים, תכנות ורובוטיקה.


דיגיטלי נקי –תארו לעצמכם רעיון דמיוני שלא קיים עדיין בעולם ומרחב שמאפשר לעצב ולהדפיס אותו במדפסת תלת מימד. במרחב הדיגיטלי אפשר ללמוד כיצד לבנות במחשב כל חלק שחסר לכם או את הרעיון כולו, כל מה שצריך זה רעיון טוב.


מטבח יוצר –מרחב שבו מבשלים, אופים, בודקים כלים וחומרים ותוך כדי כך לומדים מתמטיקה, כימיה, פיזיקה, גאוגרפיה, היסטוריה, תנ"ך. בקיצור, כל מקצוע שהוא. מסתבר שבישול היא דרך מצוינת ללמוד.

הצהרת נגישות

הצהרת נגישות

אנו באיפכא מחוייבים להנגשת האתר לבעלי מוגבלויות שונות בהתאם לחוק ובאופן הטוב ביותר. פעלנו על מנת להפוך אתר זה לנגיש בהתאם לתקן ישראלי 5568.

מהו אתר נגיש?

אתר נגיש הנו אתר המאפשר לבעלי מוגבלויות שונות לגלוש בו, להבין את התוכן, להתמצא ולנווט בו בקלות ולבצע את הפעולות המתאפשרות באתר בקלות, זאת בהתאם לעקרונות וקווים מנחים שהוגדרו בסטנדרטים בינלאומיים ועוגנו לאחרונה בחקיקה.

כיצד להשתמש באתר

האתר הנוכחי תואם להצגה בדפדפנים מודרניים שונים ומותאם לצפייה בסוגי מסכים שונים לרבות מסכי סמרטפון וטאבלט. נעשה מאמץ לבנות את התוכן באתר באופן ברור וקריא תוך שימוש בשפה ברורה, כותרות וכותרות משנה ופסקאות. בקרוב יתמוך האתר בשימוש בתוכנת קורא מסך ובכך תושלם הנגישות לרמה AA. טפסי האתר כוללים עזרים למניעת טעויות בקלט ומאפשרים מעבר בין שדות באמצעות מקלדת. באתר אין שימוש באנימציה מהבהבת בכדי למנוע סכנת התקפים לחולי אפליפסיה. בצד ימין תמצאו את אייקון הנגישות - לחיצה עליו תפתח אפשרויות סיוע שונות המקלות על הניווט, ההתמצאות באתר והצפייה בתוכן. להלן עיקרי האפשרויות: ניווט באמצעות מקלדת האתר בהרצה ובשלבים מתקדמים של הנגשה מלאה. עזרו לנו להשתפר - נשמח לקבל משוב בטופס יצירת הקשר אודות מצב ההנגשה והמלצות. בברכה, צוות איפכא  
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות

  • ניווט באמצעות מקלדת
  • גוונים וניגודיות רגיל אפור שחור
  • גודל מסך וגופנים
  • הצג טקסט חלופי של תמונות
  • הדגשת סמן עכבר
  • כיבוי הנגשה