סיפור שמקבל חיים

מיומנויות

למידה: למידה עצמאית והכוונה עצמית, הצגת רעיון, פתרון בעיות

כישורי חיים: כתיבה, תפירה, story-telling, אוריינות טכנולוגית בסיסית

מאה מטר שלי

תהליך הלמידה והיצירה בקורס הזה מעודד כל תלמיד לגלות ולהכיר את הסביבה הקרובה אליו. אם זה מבחינת איסוף חומרים (קרטונים, צבעים, עלים וכו) או פיתוח רעיונות (מספרים סיפור המשלב אלמנטים מהחיים האישיים שלהם). בתקופה כל כך לא יציבה, כשיש צורך גדול במענה רגשי, הקורס מזמין כל תלמיד להיעזר בסביבה שלו כדי לספר סיפור ולתת ביטוי אישי.

תוכן מפגשים (Flow כללי וניהול הקורס)

קורס זה, מיועד לכיתות א' וב', אך כל ילד/ילדה וכמובן שמורה יכולים למצוא את עצמן במודל המתאים והרלוונטי ביותר עבור הכיתה שלה, והשלב בלימוד קריאה וכתיבה המתאים ביותר.

אחד הדגשים החשובים במודל זה, הוא שכל מורה יכולה לבחור נושא כללי וסיפור המתאים עבור העונה/התקופה אשר תרצה להתייחס בכיתה. בנוסף, הקורס בנוי ומתכונן לחמישה מפגשים, אך כמובן שכל ילד וילדה יכולים להתמקד, לפתח ולהתפתח בתחום אשר קרוב לליבם. בין אם זה בכתיבה וקריאה, המצאת הסיפור או ציור ותפירת הדמויות.

כל מפגש יימשך בין 30 – 45 דקות.

מפגש מספרמה נלמדכלים ועזרים נדרשיםהערות
1הקראת סיפור ושיח אודות מבנה הספר,האיורים והכתיבהמחשב או טלפון נייד, אוזניות.הסבר קצר על האתגר שלנו, והנחייה מפורטת לגבי המטלות במהלך המפגשים. 
2חשיפת נושא הסיפור ותחילת פיתוח הסיפור האישידפים ועפרונותכל ילד חושב על הכותרת לסיפור האישי שלו, ומתחיל בכתיבת הסיפור, בעזרת המכשיר הנייד של אחד מההורים, או בעזרת מחשב ביתי.

3

ציור ואיור הסיפור

דפים, עפרונות, צבעים למיניהם.

כל ילד/ילדה יציירו בדף נפרד ציור המתאים למשפט שהקליטו במפגש הקודם.
4כריכת הסיפור בעזרת קרטונים משומשים או דפים זמיניםדבק, חוטים, צבעים ועפרונותהתלמידים יציגו במליאה את התוצרים שלהם.
5סרטון הדרכה – כיצד תופרים בעזרת חוט ומחט.לאחר מכן כל תלמיד יבחר דמות או יותר אשר ירצו לתפור אותן בעזרת בדים שנחלק עבורם.מחשב/טלפון נייד.
בדים, מספריים, עפרונות,חוט, מחט.
התלמידים ילמדו כיצד תופרים ויישמו את הלמידה בעזרת הסרטון.

ההבדל בין המודלים השונים הינם שבכיתה א', התלמידים נדרשים להקליט סיפור. בכיתה ב', הינם נדרשים לכתוב את הסיפור.

הצהרת נגישות

הצהרת נגישות

אנו באיפכא מחוייבים להנגשת האתר לבעלי מוגבלויות שונות בהתאם לחוק ובאופן הטוב ביותר. פעלנו על מנת להפוך אתר זה לנגיש בהתאם לתקן ישראלי 5568.

מהו אתר נגיש?

אתר נגיש הנו אתר המאפשר לבעלי מוגבלויות שונות לגלוש בו, להבין את התוכן, להתמצא ולנווט בו בקלות ולבצע את הפעולות המתאפשרות באתר בקלות, זאת בהתאם לעקרונות וקווים מנחים שהוגדרו בסטנדרטים בינלאומיים ועוגנו לאחרונה בחקיקה.

כיצד להשתמש באתר

האתר הנוכחי תואם להצגה בדפדפנים מודרניים שונים ומותאם לצפייה בסוגי מסכים שונים לרבות מסכי סמרטפון וטאבלט. נעשה מאמץ לבנות את התוכן באתר באופן ברור וקריא תוך שימוש בשפה ברורה, כותרות וכותרות משנה ופסקאות. בקרוב יתמוך האתר בשימוש בתוכנת קורא מסך ובכך תושלם הנגישות לרמה AA. טפסי האתר כוללים עזרים למניעת טעויות בקלט ומאפשרים מעבר בין שדות באמצעות מקלדת. באתר אין שימוש באנימציה מהבהבת בכדי למנוע סכנת התקפים לחולי אפליפסיה. בצד ימין תמצאו את אייקון הנגישות - לחיצה עליו תפתח אפשרויות סיוע שונות המקלות על הניווט, ההתמצאות באתר והצפייה בתוכן. להלן עיקרי האפשרויות: ניווט באמצעות מקלדת האתר בהרצה ובשלבים מתקדמים של הנגשה מלאה. עזרו לנו להשתפר - נשמח לקבל משוב בטופס יצירת הקשר אודות מצב ההנגשה והמלצות. בברכה, צוות איפכא  
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות

  • ניווט באמצעות מקלדת
  • גוונים וניגודיות רגיל אפור שחור
  • גודל מסך וגופנים
  • הצג טקסט חלופי של תמונות
  • הדגשת סמן עכבר
  • כיבוי הנגשה