…"אחרי החגים יתחדש הכל, יתחדשו וישובו ימי החול"….אז זהו, שלא".​
כאן אנחנו נכנסים לתמונה, צוות איפכא שם לעצמו למטרה לתמוך, ללוות ולהנחות צוותי הוראה בפסגת זאב, החל משלבי התכנון ואירגון הלמידה, תכנון ועיצוב של פדגוגיה מותאמת למציאות החדשה וכלה בתמיכה רגשית וטכנולוגית ברמה יומיומית ומתמשכת. ​
כשהנורמלי החדש הוא שאין נורמלי כלל, דברים משתלבים ויוצרים מצבים בהם השינויים הם המצב הקבוע, מצאנו לנכון לחשב מסלול מחדש ולהציע מספר פתרונות בשלושה נתיבים עיקריים:
חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא מסלולא-1024x578-1.pngחסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא מסלולב-1024x578-1.pngחסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא הנחיתמורות-1024x578-1.png
פירוט עבודה בפועל:

1. תהליכי הבניה והנחיה בco יחד עם מורות פסגת זאב.
2. יצירת מרחב ללמידת מיומנויות: לומד עצמאי וחקר, מיומנויות טכנולוגיות, מיומנויות הערכה.
3. יצירה של מרחב למודלינג עבור צוותי הוראה שכונתיים.
4. העשרה עבור תלמידים ברמה גבוהה.
5. על פי צורך ותאום עם מורה, הקורסים יעסקו גם בתוכן לימודי אך יהיו מספיק גמישים כדי להוות בסיס עצמאי ללא קשר לתוכן ספציפי מידי.
6. המשימות יובנו בצורה הדרגתית משלב בסיס, מהיכרות ראשונית עם מיומנויות ועד להשגת ביטוי מקסימלי ושימוש במיומנויות אלו.
7. קורסים אלו ישימו דגש על למידה א-סינכרונית כאשר כל תלמיד מתקדם על פי הקצב שלו.
8. הקורסים יזמנו עבודה בשיתופיות על מנת לייצר מרחב חברתי למפגש עם חברים בקבוצה קטנה או בזוגות.
9. על מנת להשיג הטמעה של למידת מיומנויות אצל הלומדים, צוות איפכא (מומחים ורכזות) יעבדו בשיתופיות ויקיימו התייעצויות עם הצוותים החינוכיים לאורך הקורס כולו.
10. הקורסים יהוו בסיס התקדמות לפי קצב אישי, לדוגמא: תלמיד ירכוש מיומנויות טכנולוגיות או מיומנויות הקשורות באומנויות וימשיך ברכישת מיומנות נוספת וכך יצבור סל של מיומנויות אשר ימשיכו ללוות אותו בלמידה עצמאית ממושכת ובכל משימת תוכן שיקבל. 

הצהרת נגישות

הצהרת נגישות

אנו באיפכא מחוייבים להנגשת האתר לבעלי מוגבלויות שונות בהתאם לחוק ובאופן הטוב ביותר. פעלנו על מנת להפוך אתר זה לנגיש בהתאם לתקן ישראלי 5568.

מהו אתר נגיש?

אתר נגיש הנו אתר המאפשר לבעלי מוגבלויות שונות לגלוש בו, להבין את התוכן, להתמצא ולנווט בו בקלות ולבצע את הפעולות המתאפשרות באתר בקלות, זאת בהתאם לעקרונות וקווים מנחים שהוגדרו בסטנדרטים בינלאומיים ועוגנו לאחרונה בחקיקה.

כיצד להשתמש באתר

האתר הנוכחי תואם להצגה בדפדפנים מודרניים שונים ומותאם לצפייה בסוגי מסכים שונים לרבות מסכי סמרטפון וטאבלט. נעשה מאמץ לבנות את התוכן באתר באופן ברור וקריא תוך שימוש בשפה ברורה, כותרות וכותרות משנה ופסקאות. בקרוב יתמוך האתר בשימוש בתוכנת קורא מסך ובכך תושלם הנגישות לרמה AA. טפסי האתר כוללים עזרים למניעת טעויות בקלט ומאפשרים מעבר בין שדות באמצעות מקלדת. באתר אין שימוש באנימציה מהבהבת בכדי למנוע סכנת התקפים לחולי אפליפסיה. בצד ימין תמצאו את אייקון הנגישות - לחיצה עליו תפתח אפשרויות סיוע שונות המקלות על הניווט, ההתמצאות באתר והצפייה בתוכן. להלן עיקרי האפשרויות: ניווט באמצעות מקלדת האתר בהרצה ובשלבים מתקדמים של הנגשה מלאה. עזרו לנו להשתפר - נשמח לקבל משוב בטופס יצירת הקשר אודות מצב ההנגשה והמלצות. בברכה, צוות איפכא  
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות

  • ניווט באמצעות מקלדת
  • גוונים וניגודיות רגיל אפור שחור
  • גודל מסך וגופנים
  • הצג טקסט חלופי של תמונות
  • הדגשת סמן עכבר
  • כיבוי הנגשה